Sezon motocyklowy rozpoczęty.

     Opracowała  Jagoda Pełka

      W Czeszowie – naszej małej, ale jakże wielkiej duchem miejscowości miała miejsce 15.04.2012r.  Msza Św., w czasie której nastąpiła inauguracja sezonu motocyklowego. Modliliśmy się o bezpieczeństwo na polskich drogach i rozwagę wszystkich uczestników ruchu drogowego. Ksiądz Jacek Tomaszewski poświęcił nową kapliczkę świętego Krzysztofa, umieszczoną na dębie przy parkingu kościelnym i ustawione tam motocykle.
     Pomimo niezbyt sprzyjającej pogody pojawiło się całkiem sporo amatorów dwóch kółek, a wśród nich nasz ksiądz proboszcz. Oprócz motocyklistów duża ilość mieszkańców uczestniczyła w tej uroczystości. Na przykościelnym parkingu zagościło ok. 20 maszyn, zarówno tych młodszych, jak i starszych. Motocykle na czas mszy stały pod czujnym okiem naszych strażaków, za co im dziękujemy. Było co pooglądać oraz posłuchać.
     Po mszy i po poświęceniu pojazdów przyszła kolej na pamiątkowe zdjęcie i rozpoczęcie sezonu, czyli miniparadę dookoła Czeszowa. Wcześniej każdy z kierowców otrzymał  od księdza prowadzącego obrazek św. Krzysztofa, który – mamy nadzieję – zadba o ich bezpieczeństwo na drodze przez ten rok. 
    Po zakończeniu parady motocykliści pojechali się ogrzać i posilić przy ognisku. Chcielibyśmy, żeby rozpoczynanie sezonu stało się naszą lokalną tradycją i  żebyśmy z roku na rok mogli gościć coraz to większą liczbę motocyklistów.

 

 

 

26 kwi, 2012

Skomentuj