Warsztaty z tworzenia Wypraw Odkrywców

     28 maja 2012 roku – warsztaty metodyczne z tworzenia Wypraw Odkrywców w Gminie Zawonia.
     Zapraszamy liderów lokalnych i członków Grup Odnowy Wsi, miłośników i pasjonatów swoich miejscowości na warsztaty z tworzenia Wypraw Odkrywców – innowacyjnej gry terenowej w Gminie Zawonia w dniu 28 maja (poniedziałek) w godz. 15.30 – 21.00 do Szkoły Podstawowej w Czeszowie.

WARSZTATY PROWADZI: KRZYSZTOF SZUSTKA
MODERATOR ODNOWY WSI, TRENER QUESTINGU

Podczas warsztatów uczestnicy:

  • poznają zasady i metodykę tworzenia gier terenowych – Wypraw Odkrywców
  • wspólnie zostanie wypracowana Wyprawa po Czeszowie

     Wyprawa Odkrywców jest to metoda czynnej edukacji polegająca na tworzeniu wyprawy tzw. gry terenowej, czyli tras lub ścieżek „spacerowych”, które prezentują historię lub przyrodę miejscowości bądź okolicznych atrakcji przyrodniczo-kulturowych, dając możliwość na lepsze poznanie miejsca zamieszkania. Uczestnik Wyprawy otrzymuje Kartę Wyprawy Odkrywców, składającą się przeważnie z mapy i wskazówek (napisanych wierszem), które w sposób edukacyjny prowadzą po miejscowości prezentując najciekawsze jego walory. Nagrodą w Wyprawie jest znalezienie ukrytego Skarbu, do którego prowadzą różne wskazówki, które uczestnik Wyprawy musi po drodze odgadnąć. Wyprawy mogą być piesze ale również rowerowe, konne i kajakowe a także mogą mieć różną tematykę tj. historyczną, przyrodniczą, krajoznawczą itp.

     Zapewniamy materiały warsztatowe i drobny poczęstunek. Dojazd uczestników we własnym zakresie.

     Ilość miejsc ograniczona. W warsztatach może wziąć udział do 25 osób. Zainteresowani są proszeni o kontakt z Panią Katarzyną Jarczewską 510 046 930 lub e-mailowo kasiajarczewska@onet.eu.
     Do Czeszowa zapraszamy przede wszystkim mieszkańców Gminy Zawonia, a także członków działających Stowarzyszeń na terenie Gminy, ale nie tylko bo także wszystkich zainteresowanych z całego terenu LGD, którzy chcą wziąć udział w tworzeniu gry terenowej po urokliwej miejscowości.
     Zapraszamy – naprawdę warto!!!

16 maj, 2012

Skomentuj