„Przyjechał św. Mikołaj z nieba…”

    Dzisiejszej nocy nawiedził naszą okolicę św. Mikołaj. I właściwie tylko tyle mamy pewnych informacji. Zeznania naocznych świadków są bardzo rozbieżne. Niektórzy widzieli policyjny samochód ze św. Mikołajem, inni sanie zaprzężone w renifery, jeszcze inni widzieli św. Mikołaja na złotym lub srebrnym motocyklu typu harlej (a może była to błyskawica lub promień światła z nieba?). Niektórzy widzieli światło  niebieskie lub może niebiańskie.

    Faktem potwierdzonym na terenie Czeszowa i sąsiednich wiosek jest pojawienie się św. Mikołaja i pozostawienie prezentów w wielu punktach. Na chwilę obecną nie umiemy podać klucza, wg którego zostały rozdane prezenty. Wygląda na to, że otrzymali je przypadkowo wybrani mieszkańcy, których posesje znajdują się przy przelotowych drogach w wioskach. Prawdopodobnie były to tylko działania kamuflujące, gdyż dowiadujemy się, że paczki ze słodyczami trafiły przede wszystkim do dzieci ze szkół w Czeszowie i Kuźniczysku.

    Rysopis Mikołaja, zanotowany przez świadków, jest bardzo schematyczny: czerwony strój, futrzany kołnierz, biała broda, czarne wysokie buty. Natomiast charakterystycznym elementem była czarna, motocyklowa kamizelka z biało-czerwoną flagą na plecach.

    Gdyby ktoś mógł podać więcej informacji na temat wydarzeń dzisiejszej nocy, prosimy o kontakt z Redakcją.

    Wiadomość z ostatniej chwili: we wczesnych godzinach porannych motocykl, odpowiadający opisowi naocznych świadków, znaleziono porzucony na terenie prywatnej posesji w naszej wiosce . (mM)

6 gru, 2012

Skomentuj