Sezon motocyklowy otwarty

       Niedziela Dobrego Pasterza – 4. niedziela wielkanocy, była w naszej parafii także dniem otwarcia sezonu motocyklowego. Na zaproszenie Ks. Proboszcza i motocyklistów z Czeszowa i okolicy licznie przybyli miłośnicy dwóch kółek z silnikiem. Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. w naszym parafialnym kościele, sprawowaną w intencji szczęśliwego sezonu motocyklowego, a także za motocyklistów, którzy zginęli w wypadkach. Szczególnie pamiętaliśmy o Adamie (lat 18) z Obornik Śl. którego pogrzeb odbył się w piątek 19. kwietnia. Kazanie wygłosił o. Stanisław Paszewski OFM, przypominając motocyklistom o odpowiedzialności i rozwadze w czasie jazdy na motocyklu.

     Po zakończonej Mszy św. wszyscy uczestnicy wyszli na plac przed kościołem, gdzie przy kapliczce św. Krzysztofa zgromadzeni prosili Patrona kierowców o wstawiennictwo i opiekę. Następnie ks. Proboszcz poświęcił wszystkie motocykle, rozdając kierowcom obrazki ze św. Krzysztofem. Poświęcone motocykle wyruszyły w paradę po okolicy, trasą Czeszów – Złotów – Ludgierzowice – Zawonia – Czeszów. Kolumna złożona z ponad setki motocykli robiła wielkie wrażenie na całej trasie przejazdu. Ostatnim punktem niedzielnego spotkania była biesiada na boisku. Grochówka przygotowana przez strażaków OSP Czeszów, kiełbaska z ogniska przygotowywana własnoręcznie, ciasta przygotowane przez nasze panie wzmocniły nasze siły na cały rozpoczynający się sezon.

     Dzięki zapisom prowadzonym przez harcerzy jesteśmy w stanie dość dokładnie określić liczbę uczestników. W naszym spotkaniu wzięło udział ok. 200 motocykli (zapisanych jest 166 ale nie wszyscy się zarejestrowali). Trzeba podkreślić, że nawet w najśmielszych oczekiwaniach Organizatorzy nie spodziewali się takiej liczby uczestników. Przygotowanych zostało (tylko lub aż) 150 znaczków i okazało się to o dużo za mało.

     Uczestnicy spotkania przyjechali do nas z szeroko pojętej okolicy od Wrocławia, przez Oleśnicę, Twardogórę, Milicz, Prusice, Oborniki, aż po Trzebnicę i Zawonię. Nie licząc wiosek należących do naszej parafii i wielu wielu innych. Na szczególną uwagę zasługuje fakt przybycia członków Klubu Motocyklowego Strażaków „Riders of flames” z Wadowic, Jasienia i Wałbrzycha, którzy pokonali wiele kilometrów (od 125 do 281 km) aby wziąć udział w naszym spotkaniu.

     Tradycyjnie w trakcie biesiady zostały wręczone nagrody dla wyróżniających się uczestników spotkania. Nagrody przyznano w kategoriach:
Najmłodszy motocyklista: Monika Ogrotnik – lat 15 i Michał Sypniewski – lat 15.
Najstarszy motocykl – Wojciech Burliga – WSK 125, rocznik 1961, Adam Piech – Junak M10 350, rocznik 1964.
Największa odległość pokonana w drodze na spotkanie – Jarosław Kosowski, Polanka Wielka, 281 km.
Nagroda specjalna – Mariola i Mateusz – młoda para, która 5. kwietnia zawarła sakramentalny związek małżeński i przyjechała na WSK 3 125. Oczywiście w ramach nagrody zaśpiewaliśmy im „Sto lat” i „Gorzko” składając najlepsze życzenia na nowej drodze życia.

      Atrakcją spotkania, był pokaz jazdy na motocyklu w wykonaniu Snickersa, zakończony kompletnym spaleniem gumy oraz Mateusza – bez niszczenia opon i sprzętu.
Sezon motocyklowy został uroczyście otwarty, teraz pozostaje tylko jeździć, i jeździć, i jeździć, ciesząc się dobrą pogodą i wiatrem we włosach. Szerokiej drogi i lewa w górę

     Miejscowości, z których przyjechali uczestnicy spotkania:
Czeszów, Jasień, Polanka Wielka, Lelice, Kaniów, Ciepłowody, Wałbrzych, Oborniki Śląskie, Ostrzeszów, Dąbrowa, Milicz, Bukowice, Wrocław, Księgnice, Skotniki, Jary, Wielka Lipa, Trzebnica, Wszemirów, Cerekwica, Szewce, Pierwoszów, Blizocin, Twardogóra, Zawonia, Kanclerzowice, Świerzów, Budczyce, Brzostowo, Kuźniczysko, Lutynia, Pierstnica, Jaksonowice, Żeleźniki, Prusice, Małuszyn, Łazy Małe, Złotów, Krościna Wielka, Brzezina Sułowska, Słączno, Stawno, Masłowiec, Dębno Polskie, Marcinowo, Krośnice, Ludgierzowice, Skokowa, Sadków, Węgrów, Mirków, Kuraszków, Ujeździec Mały, Dobroszyce, Miłonowice.

     Zawody wykonywane przez uczestników: strażak, przedsiębiorca (właściciel prywatnej firmy), zdun, kierowca, fizjoterapeuta, programista, kolejarz, leśnik, elektryk, logopeda, elektronik, sprzedawca, uczeń, mechanik, stolarz, księgowa, emeryt, wizytator, informatyk, spawacz, murarz, policjant, magazynier, ślusarz, technik dentystyczny, tokarz, monter, kasjer, bezrobotny, pielęgniarka, student, ratownik medyczny, sędzia, salowa, negocjator, bankowiec, strażnik miejski, artysta rzeźbiarz, kucharz, trener, szklarz, dekarz, przedszkolanka, fryzjer, ksiądz.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i pomogli w organizacji całego spotkania.

22 kwi, 2013

Skomentuj