Jak wychować rasowych chuliganów?

12 wskazań dla rodziców

 

1.Od wczesnych lat należy dawać dziecku wszystko, czego zapragnie. Dziecko z waszych ust nie może usłyszeć: nie !

2.Trzeba śmiać się z jego dowcipów, które zasłyszał o kolegów na podwórku: szczególnie tych bardziej nieprzyzwoitych. Będzie się uważać się wtedy za wyjątkowo mądre i dowcipne.

3.Należy je odgradzać od wszelkich wpływów religijnych. Żadnej wzmianki o Bogu. Nie posyłać dziecka na religię, nie rozmawiać o sprawach wiary. Gdy dorośnie, samo wybierze sobie światopogląd i religię.

4.Nie wolno mówić dziecku, że źle postępuje. Nigdy ! Może przecież nabawić się kompleksów, a ile się nacierpi w przekonaniu, że całe społeczeństwo je prześladuje …

5.Konsekwentnie róbcie wszystko za dziecko: gdy porozrzuca dookoła rzeczy, sami je podnieście i połóżcie na swoje miejsce. W ten sposób nabierze przekonania, że odpowiedzialność za to, co robi, spoczywa nie nim, ale na otoczeniu.

6.Pozwalajcie dziecku czytać wszystko, co czytają dorośli i koledzy, pozwalajcie oglądać wszystko w telewizji. Pozwalajcie, żeby dziecko w życiu spróbowało wszystkiego. Tylko w ten sposób nabierze doświadczenia i samo pozna, co dla niego jest dobre, a co złe.

7.Kłóćcie się zawsze w jego obecności. Gdy wasze małżeństwo się rozleci, dziecko nie będzie zszokowane.

8.Dawajcie mu tyle pieniędzy, ile potrzebuje. Niech nie musi ich zarabiać. Byłoby rzeczą tragiczną, gdyby musiało się tak męczyć, jak wy kiedyś.

9.Pamiętajcie, że brak czasu dla dziecka zawsze można zrekompensować drogim prezentem, dodatkowym kieszonkowym na zakupy, zafundowaną wycieczką w egzotyczne miejsce, ostatecznie dodatkowym telewizorem w jego pokoju.

10.Uważajcie na to, z kim wasze dziecko się zadaje. Najlepiej, jak siedzi w domu, w Internecie – niech się uczy. Szkoda czasu na głupoty, a wy przynajmniej macie pewność, że nigdzie się nie włóczy po mieście i nie ma głupich pomysłów. Dodatkowo uspokajacie się świadomością, że wasze dziecko nigdy nic złego nie zrobi. Nie to, co ci chuligani z sąsiedztwa lub z telewizji …

11.Pozwólcie raz na jakiś czas oderwać się dziecku od nauki i dajcie się wyszaleć na piłkarskim meczu, kibicując ulubionej drużynie albo bawiąc się z kolegami na dyskotece. Jakieś hobby i rozrywkę musi przecież mieć.

12.Wymagajcie od dziecka duuuuuużo wdzięczności dla siebie. Przecież dla tego smarkacza tak się poświęcacie całymi dniami, kiedy was nie ma w domu.

Znalezione w starym kościele w Kolonowskim, powiat Zawadzkie

Wrocławskie Stowarzyszenie Wychowawców
ul. Worcella 18; 50 – 448 Wrocław

21 paź, 2013

Skomentuj