Nasze Logo

Czy Czeszów miał w przeszłości swój herb? Nigdzie nie trafiłam na taką informację. Dzisiaj w świecie kultury (prawie) obrazkowej posiadanie takiego znaku jest konieczne. Coraz mniej czytamy, coraz częściej oglądamy. Dlatego potrzebujemy znaku, symbolu, który wskazywałby na Czeszów, pełniłby rolę markentingową, a jednocześnie informacyjną oraz przedstawiałby ideę, pomysł charakterystyczny dla naszej miejscowości, oznaczający ją w jakiś sposób. Takie funkcje pełniły kiedyś godła, herby, gmerki, dzisiaj są to loga.
      Proponujemy, aby znakiem Czeszowa (wymiennie z naszym stowarzyszeniem) było drzewo. Bez względu na to, którą drogą jedziemy do Czeszowa, przemierzamy przez las. Dlatego naturalnym symbolem dla naszej miejscowości jest właśnie drzewo. Poza tym dla części czeszowian las jest ciągle źródłem utrzymania, sposobem na spędzenie wolnego czasu i miejscem „złapania oddechu”.
     Drzewo ma też wymowę magiczną. Korzeniami sięga głęboko w ziemię, więc symbolizuje przywiązanie do swojego miejsca, historię, tradycję, tożsamość. Równocześnie gałęziami sięga nieba, co może oznaczać śmiałe zamiary, marzenia, „wylatywanie nad poziomy”. W takim postrzeganiu drzewa kryją się nasze pragnienia dotyczące Czeszowa: zamieszkanego przez ludzi znających historię, pielegnujących swoje zwyczaje, szanujących tradycję i siebie nawzajem, otwartych na wyzwania współczesności. Oczywiście, bogactwem Czeszowa jest miejsce – przyroda w jej pięknie i w całej różnorodności. Jednak najważniejszym bogactwem są ludzie, mieszkańcy.
      Nasze logo oznacza to bogactwo. Autorką jego projektu graficznego jest pani Ewelina Gryniuk z Kuźniczyska.

                                                                                                                                                                                                         

4 gru, 2013

Skomentuj