Relacja z WOŚP

     Jak co roku również i w tym utworzono sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Czeszowie. Może się on pochwalić bo mimo nie pogody zebrał 12000,00 zł.

     Od samego rana wolontariusze z Zespołu Szkól im Ks. Wawrzyńca Bochenka, Zespołu Szkół w Ujeźdźcu Wielkim oraz Powiatowego Zespołu Szkół nr 2  z Trzebnicy zbierali pieniążki do puszek m.in. w Czeszowie, Złotowie, Wrocławiu, Księgnicach oraz Trzebnicy. Od godziny 16:30 rozpoczęła się zabawa w Zespole Szkół w Czeszowie.

     Jako pierwsze wystąpiły nasze lokalne wokalistki „AleBabki”. Z kolei między przerwami występowały zespoły taneczne uczniów i lokalnych mieszkańców pod przewodnictwem Pani Tosi Kaszuba. Podczas tegorocznego finału wystąpili także harcerze z 26 Szczepu Agricola oraz został zaprezentowany pokaz akrobatyczny uczniów po przewodnictwem Pana Krzysztofa Siwika. Już po raz czwarty  swoją obecnością zaszczycił nas zespół „Eventus”, który zawsze jest gotowy wspierać akcje charytatywne. W skład w niego wchodzą: Damian Jakubiak (gitara ,wokal), Paweł Krępski (Perkusja), Arkadiusz Chrobot( gitara prowadząca), Michał Krępski (gitara basowa ). Innymi atrakcjami były loterie fantowe, sprzedaż ciast upieczonych przez mamy naszych uczniów.

     Szefową sztabu była Pani Ewa Płócienniczak natomiast po raz kolejny sztabowym menagerem był Dawid Stec, który wraz z Kamilą Kluczek i Julią Gaj poprowadził tegoroczny finał. Tuż przed światełkiem do nieba odbyła się licytacja wielu przedmiotów poprowadzona jak co roku przez Pana Igora Świerkowskiego. Hitem licytacji była figurka Orła ofiarowana przez Państwa Adamowicz, która została wylicytowana za 265zł.

     Kiedy wybiła godzina 20 odpalono „Światełko do nieba” zasponsorowanie przez Gminę Zawonia oraz Państwo Adamowicz, którzy od wielu lat wspierają sztab w Czeszowie.

     Szczególne podziękowanie należy się naszym sponsorom: Staroście Powiatu Trzebnickiego Panu Robertowi Adachowi, Komendantowi Hufca ZHP Mirosławowi Uruskiemu,  Annie Trybała z Zawoni, Państwu Adamowicz oraz wolontariuszom z Czeszowa, Trzebnicy, Wrocławia i Ujeźdźca Wielkiego.

Dawid Stec

Menager Sztabu

 

 

18 sty, 2014

Skomentuj