Po drugiej stronie szkoły, czyli sposób na udane ferie 2

       Zeszłoroczny pomysł na organizację ferii zimowych w szkole okazał się strzałem w dziesiątkę, dlatego w tym roku postawiono przeprowadzić kolejną edycję projektu.

       Tym razem uczniowie Zespołu Szkół w Czeszowie spotykali się w murach szkoły przez cztery dni aby aktywnie i w miłym towarzystwie spędzić czas. Każdy dzień zaczynał się od śniadania, które dzieci przygotowywały same. Potem odbywały się zajęcia integracyjne, artystyczne, sportowe i zajęcia zumby. Do dyspozycji uczniów była także pracowania komputerowa. Pogoda bardziej wiosenna niż zimowa zachęcała jednak do aktywnego odpoczynku na powietrzu, dlatego młodzież z przyjemnością korzystała z nowego boiska. Dużą atrakcją okazały się także warsztaty gry na bębnach brazylijskich prowadzone przez Szkołę Samby z Obornik Śląskich. Podczas spotkania można było poznać różne rodzaje bębnów i ich brzmienie. Na zakończenie warsztatów odbył się wspólny koncert.

      W tegorocznym projekcie ferii w szkole łącznie udział wzięło ponad 40 uczniów zarówno tych młodszych jak i starszych. Informacja o feriach rozniosła się po okolicy dość szybko i w efekcie dołączyło do nas kilkoro uczniów z Kuźniczyska i Zawoni oraz absolwentów naszej szkoły mieszkających w Czeszowie i Złotowie.

       Zajęcia prowadzili nauczyciele: Małgorzata Kozłowska (nauczycielka SP C), Teodozja Kaszuba (pedagog szkolny) i Krzysztof Siwik (nauczyciel wychowania fizycznego).

 Opracowała: Tosia Kaszuba

 

17 mar, 2014

Skomentuj