Profilaktyka zdrowotna w Czeszowie

     18 maja w świetlicy wiejskiej w Czeszowie odbyła się debata poświęcona profilaktyce zdrowotnej kobiet oraz problemom polskiej służy zdrowia. Gospodarzem spotkania był Czeszowski Związek Emerytów i Rencistów oraz lokalni działacze PSL na czele z Dawidem Stecem.
     Swoją obecnością na spotkaniu zaszczyciła wice szefowa Sejmowej Komisji Lekarskiej dr n. med. posłanka Halina Szymiec-Raczyńska. Ponadto na spotkanie przybyli przedstawiciele stowarzyszenia Pro Futuro, Zespołu AleBabek oraz Rady Gminy. Podczas prelekcji Pani Poseł namawiała wszystkie Panie aby nie obawiały się przeprowadzać licznych badań, które niekiedy mogą ratować ich zdrowie a nawet życie. Jak stwierdził przybyły gość: „ Profilaktyka  zdrowotna kobiet w dzisiejszych czasach jest bardzo ważna. Wiele osób nadal nie przeprowadza systematycznie badań takich jak mammografia czy cytologia, które są bardzo ważne”.  Wśród mieszkańców pojawiła się dyskusja  m. in o tym czy polska służba zdrowia w końcu dorówna  standardom europejskim. Rozmowa toczyła się długo a zastrzeżeń było bardzo wiele.
     Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze, a wszyscy uczestnicy mogli skosztować smakowitych ciast przygotowanych na tę okazję przez panie ze Związeku Emerytów i Rencistów. Serdeczne podziękowanie kierują gospodarze spotkania dla Pani Poseł Haliny Szymiec-Raczyńskiej za przybycie na spotkanie i poprowadzenie prelekcji.
     Nasi mieszkańcy po raz kolejny mogą być dumni, że tak wyjątkowe osoby chcą odwiedzać naszą miejscowość. Rok temu odbyła się debata  z wice Minister Gospodarki Iloną Antoniszyn-Klik poświęconej gospodarce i działalności ludzi młodych. Czeszów powoli staje się ośrodkiem prawdziwej kultury politycznej i niektórzy mogą mu pozazdrości a nawet uczyć się jak kształtować postawy obywatelskie.

                                                                                                                                                                                                                

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   DS

22 maj, 2014

Skomentuj