KRAKÓW ZDOBYTY!!!!!!

              AleBabki z Czeszowa przybyły do Krakowa w świąteczny piątek 15 sierpnia 2014r., zobaczyły piękne miasto, zwiedziły ważne dla Polaków miejsca, a w sobotę zdobyły zainteresowanie, życzliwość i serca mieszkańców, kupców i artystów wystawiających wytwory swoich rąk oraz rzeszy turystów z całego świata.

            Panie wyglądały pięknie w nowych strojach na scenie XXXVIII Międzynarodowych Targów Sztuki Ludowej. Z właściwą sobie energią, z zapałem i humorem zaśpiewały kilkanaście piosenek, opowiadając w ten sposób o pięknie ojczystej przyrody, radości życia, miłości i życiu w zgodzie ze sobą. Zostały przyjęte przez publiczność bardzo serdecznie i ciepło. Nie przeszkodził też w niczym deszcz. Widzowie po prostu schronili się pod parasole i dach przykrywający scenę i dalej uczestniczyli w koncercie.

            Później panie podarowały widzom kartki ze swoim zdjęciem, z przepisem na chleb i z informacjami o Czeszowie – naszym cudownym miejscu. Spotkało się to z dużym zainteresowaniem. Rozmowy o wypieku chleba i o naszym regionie trwały długo. Jeszcze dłużej trwała droga powrotna do autobusu, ponieważ wiele osób prosiło o wspólne zdjęcia, a panie nie odmawiały. Wyraźnie sprawiało im to przyjemność.

            Józef Spiszak – dyrektor Biura Międzynarodowych Targów Sztuki Ludowej w Krakowie zaprosił AleBabki do Krakowa za rok.

Koszty wyjazdu zostały pokryte przez Stowarzyszenie Pro Futuro ze wsparciem Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteka w Zawoni :) )))

 

18 sie, 2014

Skomentuj