Marzenia się spełniają!

     Hej, ode wsi do miasta gościniec prowadzi! W dniu Święta Niepodległości 11.11.2015r. gościniec zaprowadził AleBabki do Opery Wrocławskiej. Uczestniczyły w VIII Festiwalu Tradycji Dolnego Śląska. Zaprezentowały – podobnie jak inne zespoły – piętnastominutowy program. Zaśpiewały swoje ulubione piosenki, a akompaniowali im muzycy z kapeli Dyszel ze Żmigrodu. Były bardzo ALE, czyli cudne: uśmiechnięte, energiczne, radosne… Tę ich radość i energię poczuła i doceniła publiczność. I tak marzenie AleBabek o występie na scenie Opery spełniło się.

     Właśnie 11 listopada AleBabki ukończyły 6 lat. Każdy rok oznaczał kolejne ważne wyzwanie i był kolejnym etapem w działalności grupy. Rok 2014 to nowe stroje, nagrana płyta i koncert podczas Międzynarodowych Targów Sztuki Ludowej w Krakowie. Obecny rok to udział dziewczynek: Małgosi Szymkiewicz i Karolinki Sokołowskiej w próbach i koncertach AleBabek, stroje dla nich i koncerty: na Ukrainie i właśnie w Operze Wrocławskiej. Ten ostatni był 24-tym publicznym występem zespołu w 2015r. Stał się spełnionym marzeniem, pozytywną oceną grupy, docenieniem jej poziomu artystycznego, prezentacją reprezentantek Czeszowa i gminy Zawonia, więc też promocją naszego regionu.

       Ten koncert został bardzo dobrze przyjęty przez publiczność. Panie i dziewczynki otrzymały gratulacje od wielu osób, usłyszały słowa uznania dla tego, co robią. Cieszyły się tym bardzo, bo tak naprawdę pracują za dobre słowo. Inwestują w swoją działalność nie tylko swój czas, energię, ale też ponoszą koszty przygotowań koncertów (poza pracą instruktora pana Bogdana Syka, którą opłaca GOKiB w Zawoni) i wyjazdów. A przecież nie tylko śpiewają. Podejmują różne inicjatywy na rzecz Czeszowa i jego mieszkańców. Ta działalność ma charakter wolontariacki. Robią to, aby życie było piękne, bo „w życiu najważniejsze jest … życie”.

 

13 lis, 2015

Skomentuj