PODARUNKI ZZA GRANICY

Pani Zosia Bebłocińska – AleBabka otrzymała list z Podhajec, a w nim kserokopię artykułu, który ukazał się w miejscowej prasie. Oto jego treść (przetłumaczona przez naszą Zosieńkę):

               Każdą zimową porą wszyscy chcą być czarodziejami. U jednych przejawia się to dawaniem, obdarowywaniem innych, a u drugich – przyjmowaniem z wielką radością w swoich sercach. Wtedy największa uwaga należy się najmniejszym, najmłodszym, a dzieci mają najwięcej nadziei i miłości.

            Grudzień to dobra pora, osobliwy czas dla dobroczynności. I właśnie w grudniu wszystkie dzieci z przedszkola „Żurawik” były mile zdziwione, kiedy otrzymały podarunki od naszych sąsiadów z Polski, którzy przebywali w naszej podhajeckiej ojczyźnie.

Żeński zespół AleBabki, uczniowie szkoły w Czeszowie, ich rodzice i mieszkańcy Czeszowa przekazali naszym dzieciom różne zabawki, artykuły papiernicze, piłki, skakanki, słodycze.

Dyrekcja naszego przedszkola jest szczerze wdzięczna za przesyłki, za troskę o nasze dzieci, za troskę o Ukrainę. Wierzy, że wspólnymi siłami można rozwiązywać problemy, i ma nadzieję na dalszą współpracę, przekazuje serdeczne życzenia:

Niechaj Boże Narodzenie, które zagościło w Waszych domach wraz z niepowtarzalnym zapachem choinki, z ciepłem serc i z bezinteresownym tworzeniem dobra przyniesie wszystkim Waszym rodzinom zdrowie, pokój, dostatek, a Boże Błogosławieństwo niech broni od wszystkiego złego.

 

19 lut, 2016

Skomentuj