Sołecka Strategia Odnowy Wsi Czeszów

     Czeszów to malownicza miejscowość położona  w województwie dolnośląskim w powiecie trzebnickim w gminie Zawonia; na równinie Czeszowskiej, na prawym brzegu Sąsiecznicy -największej rzeki w gminie;  przepięknie usytuowana pośród lasów i stawów rybnych z dala  od zgiełku cywilizacji.
     Zamieszkuje ją ponad tysiąc mieszkańców. Ze względu na swoje atrakcyjne położenie oraz walory środowiska naturalnego jest  chętnie  odwiedzana przez turystów. 
     Mieszkańcy są dobrze zorganizowaną lokalną społecznością , która chętnie współpracuje na rzecz rozwoju swojej miejscowości.
Młodzież i dzieci  aktywnie spędzają wolny czas na nowoczesnym i dobrze wyposażonym boisku sportowym i placu zabaw. 
     W dobrze wyposażonej świetlicy odbywają się zajęcia  dla dzieci i młodzieży takie jak: nauka tańca, nauka gry na instrumentach muzycznych a dla dorosłych wieczorki kulturalno -kulinarne, na których degustujemy potrawy i wypieki sporządzone wg przepisów zawartych w wydanej książce kulinarnej „Smaki Czeszowskie”. Mieszkańcy chętnie wychodzą z domów, spotykają się ze znajomymi. 
     Duże znaczenie dla mieszkańców ma szkoła i to co się w niej dzieje. Duża oferta zajęć pozalekcyjnych oraz  imprez otwartych organizowanych przez szkołę takich jak; festyn  na Dzień Dziecka, spotkania -Dzień Babci i Dziadka, wieczorki pt. „Drogi do Polski drogi do Czeszowa” sprawiają, że zarówno starsi jak i młodsi mieszkańcy Czeszowa są bardzo związani z miejscem, w którym mieszkają. 
     Zadbane posesje, wyremontowane domy, utwardzone drogi, nowe chodniki, nasadzone krzewy ozdobne wokół ławeczek  oraz tablice informacyjne w miejscach  wypoczynku sprawiają, że mieszkańcy oraz  turyści odwiedzający naszą miejscowość dobrze się tu czują.  Odrestaurowany, zabytkowy „Młyn”-  nowoczesne centrum konferencyjne przyciąga do nas ludzi biznesu, kultury i nauki.

Więcej w załączniku (pdf): SOŁECKA STRATEGIA ODNOWY WSI CZESZÓW

10 gru, 2010

Skomentuj