Rozśpiewany Czeszów 2012 – relacja

    

     Święto Trzech Króli jest znowu dniem wolnym od pracy. W tym roku stało się czasem spotkań i wspólnego kolędowania. Takie spotkanie odbyło się też w Czeszowie i sprawiło, że Czeszów się rozśpiewał. Było to możliwe dzięki Zespołowi Szkół w Czeszowie, Lokalnej Grupie Działania Kraina Wzgórz Trzebnickich, Stowarzyszeniu PRO FUTURO i Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Zawoni.

     W nastrój powagi i refleksji, radości i zadumy wprowadziła gości pani dyrektor Elżbieta Kędra, która opowiedziała piękną legendę o pieśni i anielskim pochodzeniu śpiewania. Wyjaśniła w ten sposób, dlaczego występujący otrzymali anioły – upominki, które wykonał pan Paweł Łaczmański.

   Na scenie zapłonęło w latarence Betlejemskie Światełko Pokoju, które przynieśli harcerze, śpiewając, że „Światło z Betlejem nową światu da nadzieję!  Pokoju płomyk niech ogrzewa nas!”. I ogrzewało.

     Gospodynie wieczoru AleBabki sprawiły, że czuć było atmosferę cichej nocy, nocy wyjątkowej, świętej, oczekiwanej przez wszystkich, czasem z niecierpliwością.

     Grupa Jordan z Koczurek podzieliła się swoją dobrą energią, śpiewając Jezusowi między innymi rokendrola.

  Strzeszowianki pięknie kolędowały, wprowadzając treści patriotyczne, prosząc Boga o pomyślność dla naszej Ojczyzny.

    Anielskie śpiewanie chóru Vox Domini z Prusic wzbudziło podziw słuchaczy, a występ grupy Malwy z Kuraszkowa potwierdził jej klasę.

     Na zakończenie zaprezentowali się strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Czeszowa. Wywołali oni ogromny aplauz publiczności, tym większy, że to był ich debiut sceniczny.

   Między występami poszczególnych grup widzowie wspólnie kolędowali. Robili to chętnie i z entuzjazmem, a akordeoniści z zespołów spontanicznie im akompaniowali. Dzięki temu atmosfera spotkania była ciepła, serdeczna, pełna wzajemnej życzliwości.

     Wszyscy zostali przyjęci przez gospodynie bardzo gościnnie domowym ciastem, kawą i herbatą, a prowadząca imprezę pani Bożena Cieleń dbała o to, żeby została zawiązana więź między uczestnikami. Chyba jej się to udało, bo niektórzy żegnali się do przyszłego roku, do Drugiego Przeglądu Kolęd.

9 sty, 2012

Skomentuj