DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

          opr.  Anna Duluk

    12 października 2012r. obchodziliśmy w naszej szkole uroczystość Dnia Edukacji Narodowej. Jest to dzień szczególny dla polskiej oświaty. Wszyscy pedagodzy i pracownicy szkoły obchodzą swoje święto.

     Po czterech godzinach lekcyjnych w naszej szkole odbył się uroczysty apel, w którym uczestniczyli: grono pedagogiczne, uczniowie, pracownicy oraz zaproszeni goście m. in. pan sekretarz gminy Zawonia Robert Borczyk, ks. Proboszcz, pani przewodnicząca Rady Rodziców Beata Borowiak, emerytowani nauczyciele: pani Stanisława Szyszka, pani Krystyna Ilba, pani Alicja Jastrząb i pani Zofia Woźniak. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Kamila Urbaniak przypomniała tło historyczne Dnia Edukacji Narodowej, następnie głos zabrała pani dyrektor Elżbieta Kędra składając wszystkim pracownikom szkoły najserdeczniejsze życzenia. Część artystyczną apelu wypełnił występ klasy V. Publiczność wysłuchała wierszy, dowcipów o szkole, obejrzała Lekcję wytrzymałości. Uczniowie złożyli swoim wychowawcom  życzenia  oraz kwiaty. Podziękowali im za troskę, wyrozumiałość i cierpliwość.
Na koniec zaśpiewali piosenkę „Przepraszamy was za wszystko”.

      W tym dniu społeczność szkolna otrzymała wspaniały prezent od ks. Jacka. Od dawna marzyliśmy o siatce maskującej. I nareszcie ją mamy!! Wykorzystamy ją jako tło do dekoracji. Poza tym posłuży nam podczas różnych imprez. Dziękujemy.

 

 

KWIATY DLA NAUCZYCIELI

 

Za to, że wiemy dokąd Wisła płynie

I gdzie mieści się Tatr najwyższy grzbiet,

I jakie nosił król Sobieski imię,

Że rzekę trzeba pisać przez „er zet”

 

Za to, że wiemy, co Kopernik zdziałał

I ile jest siedem razy trzy…

Gdzie Rzym, gdzie Krym, gdzie

Niedźwiedzica Mała…

 

Że rok ma 365 dni…

Że tak dokładnie pamiętamy przecież

O tym, że woda przy 100 stopniach wrze,

Że polskie statki płyną z portu Szczecin,

Że na wieży Mariackiej strażak w trąbkę dmie…

 

Za to wszystko, co jeszcze dla nas tajemnicą

- przed nami jeszcze sporo szkolnych lat-

Za to składamy Wam dziś wiele życzeń,

Z nimi jesienny, najpiękniejszy kwiat!

 

                                  Tadeusz Śliwiak

 

 

 

 

 

 

 

 

5 lis, 2012

Skomentuj