I Ty dołącz do Nas

      Kolejna inicjatywa sołectwa Czeszów i naszego stowarzyszenia, spowodowana potrzebą społeczną – wiele z nas spaceruje z kijkami, ale… no właśnie ale raczej nieprawidłowo, co może powodować szkody, a nie korzyści z tej formy aktywności sportowej.

     Nasze tereny pozwalają na swobodne spacery z kijkami i sympatycznym towarzystwem, dlatego postanowiliśmy „sprowadzić” instruktora i przeszkolić chętnych.

      Dzięki sfinansowaniu zajęć przez Urząd Gminy Zawonia oraz zaangażowanie członków sołectwa Czeszów i stowarzyszenia Pro Futuro (przygotowanie programu: Alicja Kulik) ustalono program rozwijania aktywności sportowej – „Kijki w dłoń”.

     Zgodnie z zapowiedzią w sobotę 13 kwietnia 2013r. wzięłyśmy kijki w dłonie i pomaszerowałyśmy przed siebie. Jednak nie zrobiłyśmy tego spontanicznie i jak kto chce, tylko planowo i pod dyktando instruktorki Tosi Kaszuby, która najpierw przedstawiła nam prezentację na temat NORDIC WALKING, przekazując zalety tej formy sportu, która jest dobra dla każdego wieku. Stwierdziłyśmy po tym szkoleniu teoretycznym, że owszem, chodziłyśmy z kijami, ale na pewno niewłaściwie. A właściwe chodzenie to cel naszych kijkowych spotkań.

     Zajęcia praktyczne na boisku, rozpoczynające się rozgrzewką, dały nam dużo radości. Praktyczne chodzenie z kijkami pod okiem instruktora okazało się wcale nie takie proste: „dłuższy krok”, „puścić kijek-pompujemy”- słychać było na całym boisku. Spacer do pobliskiego lasu był ostatnim elementem tego intensywnego spotkania-choć powrót udało nam się zrobić „na skróty”. Droga powrotna do domu okazała się znacznie dłuższa – intensywne ćwiczenia uaktywniły mięśnie, które na co dzień raczej nie są tak mocno używane.

     Zapraszamy na kolejne spotkania, które odbędą się w następujące soboty: 27 kwietnia, 11 i 18 maja oraz 15 i 28 czerwca. Start o godz. 15-ej na boisku wiejskim.

Zapraszamy.

Było fajnie, będzie jeszcze fajniej!

 

        

14 kwi, 2013

Skomentuj