GŁOSUJ NA NASZĄ STRONĘ !!!!!!

        Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów   ogłosiło  ogólnopolski konkurs  na stronę internetową „SOŁECTW@ w sieci”.
 Z przyjemnością informujemy, że nasza strona została zgłoszona do tego konkursu.

Od dzisiaj startuje  plebiscyt na nagrodę publiczności. Jego celem jest wyłonienie administratora wiejskiej strony internetowej, która wykaże się największą sprawnością w kwestii mobilizacji swojej społeczności lokalnej oraz promocji zarządzanej przez siebie witryny.

 

Głosy  można oddawać przez 7 dni czyli do 26 czerwca 2014 do godziny 23:59.

więcej na:http:      http://konkurs.kss.org.pl/ds2014.php

       W dobie szeroko rozumianej cyfryzacji życia codziennego i publicznego, coraz więcej sołectw dostrzega możliwości jakie daje im Internet. Lokalne społeczności tworzą strony internetowe, rzadko kanały YouTUBE, a jeszcze rzadziej prowadzą blogi i newslettery. Samorządy rozszerzają funkcjonalność swoich stron internetowych nie tylko poprzez E-urząd, ale także możliwość kontaktu z wójtem, czy też platformy do konsultacji społecznych. Niestety tylko nieco ponad połowa mieszkańców polskiej wsi ma do tych rozwiązań techniczny dostęp, a jeszcze mniejszy odsetek potrafi z nich korzystać.

      Dlatego Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów postanowiło ogłosić ogólnopolski konkurs „SOŁECTW@ w sieci”, który poprzez promocję dobrych praktyk będzie zachęcał liderów społeczności wiejskich do aktywizacji w cyberprzestrzeni. Inicjatywa ta jest organizowana wraz z Europejskim Funduszem Rozwoju Wsi Polskiej oraz pod patronatem Ministra Administracji i Cyfryzacji Michała Boniego. Jury będzie oceniać strony internetowe pod kątem ich funkcjonalności, popularności oraz interaktywności z mieszkańcami polskiej wsi. Szczegóły dotyczące kryteriów oceny znajdują się w regulaminie konkursu.

 Sołectwo w XXI wieku

Zgodnie z badaniami na wsi blisko 59% gospodarstw domowych ma komputer, a prawie 52% dostęp do Internetu – o połowę mniej niż w dużych miastach. W dobie szeroko rozumianej cyfryzacji życia codziennego i publicznego, coraz więcej sołectw dostrzega możliwości jakie daje im Internet. Lokalne społeczności tworzą strony internetowe, rzadko kanały YouTUBE, a jeszcze rzadziej prowadzą blogi i newslettery. Samorządy rozszerzają funkcjonalności swoich stron internetowych nie tylko o E-urząd, ale także możliwość kontaktu z Wójtem, czy też platformy do konsultacji społecznych. Niestety nieco ponad połowa mieszkańców polskiej wsi ma do tych rozwiązań techniczny dostęp, a jeszcze mniejszy odsetek potrafi z nich korzystać.Idea konkursu

Celem konkursu jest przeciwstawienie się wykluczeniu cyfrowemu, które grozi szczególnie na obszarach wiejskich. Niestety sam dostęp do Internetu jest rozwiązaniem niewystarczającym, jeżeli nie pójdzie za tym zintegrowany program edukacyjny, a osoby uświadomione czym jest Internet nie będą miały dostępu do urządzeń, za pomocą których będą mogły z nich korzystać. Dlatego obok zintensyfikowanych działań zmierzających do rozwoju infrastruktury telekomunikacyjnej gwarantującej dostęp do szerokopasmowego Internetu, który stał się standardem w znacznej części krajów Unii Europejskiej potrzebne są inicjatywy edukujące społeczności wiejskiej w zakresie korzystania z komputera i Internetu. Takim właśnie działaniem jest konkurs „SOŁECTW@ w sieci”, który poprzez promocję dobrych praktyk będzie zachęcał liderów społeczności wiejskich do aktywizacji w cyberprzestrzeni.

 

więcej na:  http://www.konkurs.kss.org.pl/

19 cze, 2014

Skomentuj