Polskie śpiewanie w Niezłym Młynie

     3 maja 2011r. Niezły Młyn w Czeszowie rozbrzmiewał polskim śpiewaniem. Działo się tak  za sprawą pań z grupy śpiewaczej AleBabki. Udowodniły one, że są „ do tańca i do różańca”.
W pierwszej części swego występu zaśpiewały poważnie i refleksyjnie, ale też radośnie, w ten sposób upamiętniając uchwalenie konstytucji 3 Maja i inne święta majowe. Podkreśliły niełatwy los Polski i Polaków, którzy jednak zachowali swoją tożsamość między innymi dzięki śpiewaniu polskich pieśni.
Kolejna część występu miała charakter AleBabkowy, kobiecy. Wesoło i lirycznie śpiewały panie o ważnych dla siebie sprawach: o marzeniach, miłości, o prozie i poezji życia. Zakończyły piosenką „Zabierz kobietę do Rabki na bal”, która jest też radą udzieloną mężczyznom, chcącym, aby ich żony były szczęśliwe.
Tony młyńsko-ludowe stanowiły trzecią część spotkania, bo przecież rzecz działa się w młynie…. Dlatego nie zabrakło piosenek, w których „przelewała się” woda; „Zielony mosteczek”, „Bystra woda”, „Widziołem Marynę roz we młynie”.
Publiczność dopisała, bawiła się dobrze, śpiewała razem z AleBabkami i cieszyła się , że do  młyna w Czeszowie wróciło życie.

3 maj, 2011

Skomentuj