Witacze

     Zarząd Stowarzyszenia Pro Futuro wzorem roku ubiegłego przystąpił do konkursu ofert ogłoszonego przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego na realizację zadania publicznego Województwa Dolnośląskiego z zakresu działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych pt. „Przedsięwzięcia promujące ideę odnowy wsi” w 2013 r. Celem konkursu jest wsparcie społeczności lokalnych, działających w „Odnowie Wsi Dolnośląskiej”, w realizacji projektów mających na celu poprawę funkcjonowania grupy odnowy wsi, pobudzenia aktywności mieszkańców do wspólnej pracy na rzecz swojej miejscowości oraz rozwój tożsamości wiejskiej, zachowanie dziedzictwa kulturowego i specyfiki obszarów wiejskich.

http://www.umwd.dolnyslask.pl/obszarywiejskie/aktualnosci/artykul/przedsiewziecia-promujace-idee-odnowy-wsi-otwarty-konkurs-ofert/

      Tym razem złożyliśmy wniosek na realizację zadania publicznego pod tytułem „ Promocja Idei Odnowy Wsi Dolnośląskiej w miejscowości Czeszów poprzez zbudowanie witaczy”.

I tym razem też otrzymaliśmy dotację.

      Do konkursu przystąpiło 160 podmiotów, jednak dofinansowanie otrzymało tylko 135. Wśród 135 wniosków pozytywnie ocenionych, a tym samym uprawnionych do otrzymania dofinansowania znalazł się nasz wniosek.

http://www.umwd.dolnyslask.pl/obszarywiejskie/aktualnosci/artykul/rozstrzygniecie-otwartego-konkursu-ofert-pn-przedsiewziecia-promujace-idee-odnowy-wsi-2/

      Od kilku miesięcy realizujemy zadania konkursowe. Aż w końcu nadszedł czas podsumowania realizacji projektu. I mamy się czym pochwalić. Zostały wydane kolejne dwie kartki pocztowe promujące Czeszów oraz zostały zbudowane dwa drewniane witacze, które zamontowano przy drogach wjazdowych do naszej miejscowości; na parkingu przy cmentarzu oraz na działce graniczącej z hydrofornią.

     Witacze wykonał mieszkaniec Czeszowa pan Paweł Łaczmański, a projekt  napisała  pani Wiesława Wawrzyniak. Tradycyjnie  nad całością czuwały: pani  Bożena Cieleń i pani Wiesława Wawrzyniak.

     To nasz współny sukces, który – mamy nadzieję – zintegruje mieszkańców naszej wsi, zachęci do działania i do współpracy. Zapraszamy! Jest wiele do zrobienia!

 

 

19 gru, 2013

Skomentuj