Sezon Motocyklowy Zakończony

      W przedostatnią niedzielę września, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami i zaproszeniami, po raz kolejny w Czeszowie spotkali się motocykliści, aby podsumować i zakończyć tegoroczny sezon. (Dla niewtajemniczonych – zakończenie sezonu jest tu hasłem umownym, ponieważ każdy z nas liczy, że jeszcze jesienią uda się trochę pojeździć – jednak spotykamy się, aby podziękować Panu Bogu za szczęśliwie przebyte kilometry i za wszystkie radosne i trudne chwile związane z motocyklową pasją).
     Było to już szóste spotkanie motocyklistów w Czeszowie. Od wiosny 2012 spotykaliśmy się dwa razy w roku na rozpoczęcie i zakończenie sezonu. W związku z tym, że nasza impreza się rozrosła i bierze w niej udział po kilkaset motocykli organizatorzy podjęli decyzję, że od następnego roku spotykać będziemy się tylko raz – na rozpoczęcie lata (najbliższe planowane spotkanie 21.06.2015).
     W tegorocznym zakończeniu sezonu wzięło udział ponad 200 motocykli z kierowcami i pasażerami. Tradycyjnie już nasze spotkanie połączyło miłośników wszelkiego rodzaju pojazdów dwu- i trzykołowych od skuterów, przez motocykle sportowe, turystyczne aż do ciężkich chopperów i trajek.
     Pierwszą niespodzianką spotkania była ikona, którą ks. Proboszcz zaprezentował w kościele. Ikona przedstawia św. Jerzego, który walczy ze smokiem, ale zamiast na koniu jedzie na motocyklu. W ten sposób nasi motocykliści obok św. Krzysztofa zyskali kolejnego patrona – św. Jerzego na motocyklu.
     Po Mszy św. i modlitwie pod kapliczką św. Krzysztofa w paradzie po okolicy zaprezentowaliśmy nasze motocykle w pełnej gali. Na boisku gdzie odbywała się druga część spotkania czekała na wszystkich grochówka i kiełbaski z ogniska. Był czas na rozmowy, spotkania, podziwianie maszyn i dzielenie się doświadczeniami i wrażeniami z naszych wypraw.
     Miłą i bardzo energetyzującą niespodzianką był pokaz zumby w wykonaniu naszych dziewcząt i pań pod kierunkiem p. Tosi. 
     W ramach spotkania jak zwykle przyznaliśmy nagrody dla:
najstarszy motocyklista – Mirek 72 lata,
najstarszy motocykl – Jawa 350 1963 r.,
najmłodsi motocykliści – Oliwka 4 i. i Olek 4 l.

     Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy wzięli udział w spotkaniu i pomogli w jego przygotowaniu i organizacji. 
Szczególne podziękowania składamy dla:
- Wójt Gminy Zawonia Robert Borczyk
- OSP Czeszów i OSP Złotów oraz wszystkie osoby pomagające w przygotowaniu grochówki
- Tosia z grupą taneczną – zumba
- Ewelina Gryniuk (projekt logo)
- Dorota i Zenon Jakubowski

Dziękujemy wszystkim za obecność i zapraszamy już 21.06.2015.

 

24 wrz, 2014

Skomentuj