AleBabki to MY!!!!

Jednak po rozejrzeniu się po świecie (przede wszystkim internetowym) zorientowałyśmy się, że nie tylko.  No i co? Wcześniej byłam dumna z naszej nazwy i przekonana, że jesteśmy takie oryginalne! Po uważniejszym przyjrzeniu się innym AleBabkom, Ale!Babkom, Ale Babkom stwierdziłam, że wszystkie jesteśmy niezłe babki, dlatego ALE! Nie jestem tym zakłopotana, speszona ani zazdrosna. Cieszę się, że jest tyle babeczek uśmiechniętych, życzliwych, pogodnych, energicznych.., takich, którym się CHCE! Jednak dla odróżnienia od innych grup mówimy i piszemy o sobie AleBabki z Czeszowa.

W Malinie na imprezie pn. „Śpiewające wsie” spotkałyśmy Ale Babki ze Świdnicy. Miałam tremę przed tym spotkaniem, które okazało się bardzo sympatyczne. Pani Hanna Raszkiewicz – kierownik artystyczna i instruktorka grupy ze Świdnicy czuła się podobnie. Przy tym była wojowniczo nastawiona: „No posłuchamy, jak śpiewają te z Czeszowa! Czy są godne naszej nazwy, bo przecież my byłyśmy pierwsze!”. Okazałyśmy się godne! Przypadłyśmy sobie do serca i zaprosiłyśmy się wzajemnie do siebie.

Panie (i czterech panów – chyba rozbójników) ze Świdnicy przyjechały do Czeszowa na IV Powiatowy Przegląd Kolęd „Rozśpiewany Czeszów” 6 stycznia 2015r. Wyśpiewały piękne kolędy, też autorstwa pani Hani.

Potem my pojechałyśmy 24 stycznia do Witoszowa Dolnego na V Artystyczne Spotkania Zespołów Śpiewaczych „W Leśniczówce – kolędowanie”, które zorganizował Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Świdnicy. Było to rzeczywiście spotkanie kolędowe 7 zespołów ludowych, które potem przerodziło się w „śpiewającą” biesiadę. Wyśpiewałyśmy tam obowiązkowe 3 kolędy, a później już w czasie mniej oficjalnym nasze ulubione piosenki, które znajdują się na nagranej przez nas płycie. Przecież jest karnawał!

Było to cudne spotkanie, owocne w nowe znajomości, nowe kolędy i piosenki, nowe pomysły. A może tak ogólnopolskie spotkanie alebabkowe? Kto wie?

Dziękujemy za zaproszenie i przyjęcie naszego zaproszenia.

ALEBABKI CAŁEGO ŚWIATA ŁĄCZCIE SIĘ!!!!!!

http://regionfakty.pl/region-wszystkie/swidnica/wesole-koledowanie-w-witoszowskiej-lesniczowce/

http://www.gmina.swidnica.pl/content/view/3348/

 

9 lut, 2015

Skomentuj