Nasi w Kałowicach

     Nasi pojechali 12 maja  do Kałowic na Turniej Wsi. Wreszcie Czeszów doczekał się reprezentacji, do tego silnej, zróżnicowanej wiekowo (od czterech do ….. lat), prężnej, przestrzegającej zasady regulaminu i bardzo entuzjastycznie nastawionej do działania.

     Brali udział w biegu przedszkolaka, a następnie w rywalizacji zabawowo – sprawnościowo – sportowej. Konkurencje były trudne do obiektywnej oceny, a stawka wysoka, dlatego werdykty jury wzbudzały gorące emocje, często krytyczne.

     Nasi zajęli ósme miejsce. Zwyciężyli: Sucha Wielka, Grochowa, Ludgierzowice. Gratulujemy im, ale też zazdrościmy, bo już mieliśmy plany, jak wydać wygraną. Trudno! Ten problem odkładamy na za rok!

    Dodam, że nasi prezentowali się świetnie w chabrowych jak niebo nad Czeszowem koszulkach z żółto słonecznym napisem: CZESZÓW: CUDOWNE MIEJSCE.

     To nie koniec udziału Czeszowa w festynie w Kałowicach. Wystąpiły tam AleBabki, które na przekór zimnu, zmęczeniu i małemu zainteresowaniu gospodarzy,  zaśpiewały jak zwykle żywiołowo i optymistycznie.

 

 

 

15 maj, 2012

Skomentuj