Święto strażaków.

      Na ten dzień strażacy z OSP Czeszów czekali długo. Przekonali władze gminy, że potrzebują kolejnego pojazdu, w którym mogliby zainstalować sprzęt ratunkowy i udzielać pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych. Pieniądze na ten samochód zostały zarezerwowane, a oni szukali dodatkowych środków, aby kupić nowe auto, a kiedy się okazało, że ich nie uzyskają z innych źródeł, szukali odpowiedniego auta.

     Znaleźli, kupili lekkiego Forda Transit, przystosowanego do działań ratowniczo-gaśniczych. I wreszcie w nocy z piątku na sobotę pojechali, aby go odebrać. Jeszcze w sobotę druhowie: Krzysztof i Marcin Wojtas , Krzysztof Filip, zamontowali w aucie kupiony wcześniej sprzęt.

   Dzięki temu w niedzielę 29 lipca 2012r. w parafialnym kościele w Czeszowie odbyła się msza święta w intencji strażaków i ich odpowiedzialnej pracy oraz w intencji bezpieczeństwa wszystkich użytkowników ruchu drogowego. Po mszy księża Waldemar Kontek i Jacek Tomaszewski – obaj strażacy OSP poświęcili nowy strażacki wóz i wszystkie pojazdy, którymi przyjechali wierni.

   Przy tej okazji druhowie poinformowali, że dochód z festynu strażackiego został przeznaczony na zakup 4 kompletów biesiadnych – stołów i ławek, które znajdują się w remizie do użytku społeczności Czeszowa. Pochwalili się też, że otrzymali nieodpłatnie kuchnię polową z Ministerstwa Obrony Narodowej. Podziękowali za wsparcie finansowe, organizacyjne i duchowe. Podkreślili wagę dobrego słowa, bo dzięki niemu łatwiej podejmują różne działania. Wskazali na swoje potrzeby w zakresie zakupu dodatkowego sprzętu, którym chcą wyposażyć nowy wóz, aby mógł spełniać funkcje ratownicze: medyczne i gaśnicze.

Dlatego proszą o wpłaty na konto:

PKO BP S.A. O/Trzebnica 23 1020 5297 0000 1302 0000 8235

      AleBabki zaśpiewały im za ich trud: „Więc wielkie dzięki strażakom naszym, bo oni każdy pożar ugaszą.”

3 sie, 2012

Skomentuj