Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2012

     Jak co roku – również i w tym – utworzono sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zespole Szkół im. Ks. Wawrzyńca Bochenka w Czeszowie. Może się on pochwalić tym, że mimo niepogody zebrał kwotę 11438,15zł! Rekordowa puszka zawierała 900zł.
     Od samego rana wolontariusze zbierali pieniążki do puszek m.in. w Czeszowie, Złotowie, Wrocławiu, Trzebnicy oraz Miliczu. O godzinie 16-ej rozpoczęła się impreza w szkole w Czeszowie.
     Jako pierwsi wystąpili najmłodsi wokaliści chodzący do klas „0”. Następnie swoje uzdolnienia wokalne zaprezentowali harcerze z 12 DH „Leśne Szeregi” śpiewając piosenkę „Per aspera ad astra”, dzięki której zdobyli wyróżnienia podczas festiwalu piosenki harcerskiej i turystycznej. Poza tym grono harcerzy wspierało orkiestrowy sztab przez zbiórkę pieniędzy do puszek oraz pracę w studio tatuaży.
     Później już po raz drugi swoją obecnością zaszczycił nas zespół „Eventus”, który zawsze jest gotowy wspierać akcje charytatywne. W skład w niego wchodzą: Damian Jakubowski, Piotr Sokołowski, Arkadiusz Chrobot, Paweł i Michał Krępski.
     Następnie pani Magdalena Wiśniewska wraz z uczniami klas I-III zaprezentowała spektakl „Szekspir w oryginale”, który składał się ze scenek z różnych sztuk Szekspira przygotowanych w języku angielskim. Wszystkim bardzo się spodobał.
     Potem zaśpiewały uczennice gimnazjum Angelika Zajdler oraz Patrycja Zwada.
     Innymi atrakcjami były loterie fantowe, malowanie twarzy, sprzedaż ciast i studio kosmetyczne poprowadzone przez panią Agnieszkę Gładysz. Została także zorganizowana wystawa fotograficzna  pana Pawła Jabłońskiego.
     Ciekawą atrakcją był pokaz siłowy „wyciskanie ławeczki” przygotowany przez pana Janusza Kułagę.
     Tuż przed światełkiem do nieba odbyła się licytacja wielu przedmiotów poprowadzona – jak co roku – przez pana Igora Świerkowskiego. Podczas licytacji największą sumę osiągnął komplet 26 aut z kolekcji „Auta PRL-u”, za które dano 200zł. Po aukcji odbył się pokaz „Fire show” przygotowany przez Dominikę Cieplińską z PZS nr 2 w Trzebnicy.
     Kiedy wybiła godzina 20.00 odpalono „Światełko do nieba” zasponsorowanie przez Wójta Gminy Zawonia Andrzeja Farańca oraz państwo Adamowiczów, którzy od wielu lat wspierają sztab w Czeszowie.
     Szczególne podziękowanie należy się właścicielom miejscowych sklepów: Alicja  Pełka, Grażyna Kacprzak, Urszula Smolak, pan Michał Gacek; wszystkim darczyńcom, m.in. Michałowi Wolfowi, a także byłym uczennicom Agnieszce i Monice Bardzyńskim, które mimo że od kilku lat chodzą do innych szkół, ciągle włączają się do naszej akcji i dzięki którym osiągnęliśmy tak wysoki wynik.
     Ogromny wkład pracy wnieśli uczniowie ze szkoły w Ujeźdźcu Wielkim. Zebrali w puszkach ponad 1500zł i zaangażowali się bardzo mocno w pracę sztabu przez obsługę bufetu oraz zaoferowali dalszą pomoc przy kolejnych finałach.
     Szefową sztabu była pani Ewa Płócienniczak, natomiast po raz 5 sztabowym menagerem był Dawid Stec, który wraz z Maćkiem Kędrą poprowadził tegoroczny finał – za co serdecznie im dziękujemy.

 

Dawid Stec

Menager Sztabu

 

9 sty, 2012

Skomentuj