Sposób na udane ferie

      Opracowała Tedozja Kaszuba

     Uczniowie Zespołu Szkół im. Ks. W. Bochenka w Czeszowie nie mogli narzekać na nudę podczas ferii. Ci, którzy nigdzie nie wyjeżdżali mieli okazję aktywnie i ciekawie spędzić czas w … szkole. Specjalnie dla nich przygotowano projekt Po drugiej stronie szkoły, czyli sposób na udane ferie.
Dzieci spotykały się w szkole niemal codziennie, aby przez cztery godziny bawić się i aktywnie spędzać czas. Każdy dzień rozpoczynał się od śniadania, które dzieci przygotowywały wspólnie z opiekunami. Potem odbywały się zajęcia integracyjne, artystyczne, rozgrywki sportowe czy zajęcia taneczne z zumby.  Do dyspozycji uczestników była także pracowania komputerowa oraz sala ze sprzętem TV, gdzie można było urządzić seans filmowy. W programie był również bal karnawałowy. Dzieci same dekorowały salę, wykonywały maski karnawałowe i przyrządzały przekąski.
W projekcie udział wzięli uczniowie w różnym wieku – zarówno ci najmłodsi jak i gimnazjaliści. Zajęcia prowadzili nauczyciele: Małgorzata Kozłowska (nauczycielka SP), Teodozja Kaszuba (pedagog szkolny) oraz Igor Świerkowski i Krzysztof Siwik (nauczyciele wychowania fizycznego).
Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zawoni, która dofinansowała projekt zorganizowała także dojazd dla ok. 15 dzieci mieszkających poza Czeszowem.
Pomysł na organizację ferii w szkole okazał się strzałem w dziesiątkę. Wieść rozeszła się bardzo szybko po okolicy i w efekcie  dołączyły do nas nawet dzieci z Zawoni.
Wszyscy byli bardzo zadowoleni: Najbardziej podobały mi się zajęcia z zumby i bal karnawałowy – powiedziała Weronika Gaczyńska uczennica klasy szóstej, a jej kolega Kuba Bardzyński  dodaje:  Świetne były też zajęcia sportowe. No i fajnym pomysłem były wspólne śniadania.
Cezary Gaczyński,  uczeń pierwszej klasy gimnazjum ma nadzieję, że za rok też będzie mógł spędzić ferie w ten sposób: Wiele dzieci nie wyjeżdża nigdzie na ferie. Takie zajęcia są ciekawe i można spotkać się z kolegami. Jeżeli za rok będą organizowane ferie w szkole, to na pewno wezmę w nich udział.

14 lut, 2013

Skomentuj