Dzień dziecka

      Tegoroczny festyn szkolny zorganizowany został z okazji Dnia Dziecka w sobotę 8.06.2013r. na placu przy świetlicy wiejskiej w Czeszowie. Aby urozmaicić ten dzień dzieciom, organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji,  m.in. studio tatuaży, malowanie twarzy,  spotkanie z clownem, jaskinię pełną skarbów – loterię, warsztaty wykonywania ozdób z filcu, straganik z biżuterią przygotowaną przez członków szkolnego koła wolontariatu, trampolinę, dmuchane zamki, pokazy modeli samolotów. A kto się zmęczył wielością zajęć, mógł się wzmocnić napojami, pysznym domowym ciastem, kiełbaskami z grilla, zapiekankami i goframi.

     Całą imprezę rozpoczęliśmy przywitaniem przybyłych gości, uczniów, rodziców, ale także podziękowaniem dla organizatorów i osób, które swoją pomocą uświetniły zabawę.

     Następnie rozpoczął się II Gminny Bieg Przedszkolaka przygotowany przez Gminny Ośrodek Kultury i Bibliotek w Zawoni, Wszystkie chętne dzieci mogły wziąć w nim udział. Ucieszyły nas szczególnie te, które specjalnie przyjechały z innych miejscowości naszej gminy. Zastanawiałyśmy się, jak zachowają się przedszkolaki, czy pobiegną w jedną, tę właściwą stronę. Okazało się, że organizatorzy znaleźli na to sposób. Po prostu przed grupą pobiegł starszy chłopiec, a dzieci miały go gonić!

     Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali z rąk wójta gminy Zawonia p. Roberta Borczyka oraz p. Elżbiety Michty – dyrektor GOKiB złote medale – liczymy, że to są pierwsze medale w ich przyszłej bogatej kolekcji.

    Pan wójt skorzystał z okazji i poinformował nas o rozstrzygnięciu konkursu Urzędu Marszałkowskiego, w którym projekt budowy boiska szkolnego w Czeszowie zajął I miejsce. Hurrrra!!!!!!! Będziemy mieli boisko!

     O godzinie 16 – ej rozpoczął się pokaz modeli samolotów – myśliwców z napędem elektrycznym.  Wzięły w niej udział dwie eskadry ACES : „Czarne Orły” i „Husaria” w składzie: Zbigniew Wdowikowski, Michał Wdowikowski, Karol Wdowikowski, Piotr i Jacek Eciak. Nad boiskiem rozegrała się bitwa powietrzna. Był to niesamowity widok.  Jeden z modeli spadł, chociaż zasady przewidują obcinanie szarfy przeciwnika, co oznacza strącenie samolotu. Wygrywa ten z najdłuższą szarfą.
ACES jest międzynarodową organizacją skupiającą pilotów modeli zdalnie sterowanych, zainteresowanych walkami powietrznymi.

     Następnie pojawił się clown, który przywitał dzieci i wraz ze swoimi maskotkami zabawiał je.

     Po godzinie 19 – ej przyszedł czas na nasz lokalny zespół AleBabki. Panie zaśpiewały nowe piosenki przy akompaniamencie p. Bogdana Syka. Wypadły jak zwykle świetnie.

    Kiedy wybiła godzina 20 – ta podziękowano dzieciom za obecność i zabawę, dorosłych natomiast zaproszono do tańca przy muzyce zespołu “ FARMER”.

    Dzięki tej imprezie szkoła zakupiła nowy sprzęt multimedialny, który zostanie zainstalowany w klasie II gimnazjum i w świetlicy. W ten sposób całe nasze gimnazjum jest wyposażone w tablice interaktywne, projektory z mobilnym Internetem.

     Szkoła w Czeszowie od prawie 20 lat organizuje festyny. Na początku to były jedyne imprezy otwarte w naszym środowisku. Potem uczyliśmy się wzajemnie przygotowywania festynów i w tym roku odbędą się cztery, a dodając Powiatowy Przegląd Kolęd i Finał WOŚP będzie ich sześć. Mamy się czym pochwalić! Jest to sukces całej naszej społeczności, bo do tego potrzeba pracy i wysiłku wielu osób. Dziękujemy za wsparcie, pomoc i współpracę!

 

21 cze, 2013

Skomentuj