Boisko wielofunkcyjne

       Po kilku latach starań i zabiegów w naszej szkole wybudowane zostało nowe wielofunkcyjne boisko sportowe o nawierzchni tartanowej, przystosowane do gry w piłkę koszykową 2 boiska , piłkę siatkową 2 boiska oraz piłkę ręczną.

       Plany powstania boiska sportowego sięgają roku 2008. Wtedy rozpoczęto budowę wielofunkcyjnego boiska sportowego w miejscowości Zawonia. Następnie projekt budowy boiska sportowego w Czeszowie czekał na swoją realizację 6 lat.

        Jednym z wielu pomysłów oraz wyrazów i chęci posiadania boiska sportowego było uczestnictwo naszej szkoły w konkursie  ,,Kolorowe Boiska’’, w którym nagrodą główną  w konkursie była budowa wielofunkcyjnego boiska sportowego dla szkoły. Uczniowie z pomocą nauczycieli oraz pracowników szkoły wykonali gigantyczną pracę. Stworzona została makieta Stadionu Narodowego, na której zaprezentowane zostały dobre zwyczaje w kibicowaniu. Następnie uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice, mieszkańcy Czeszowa oraz sympatycy naszej szkoły przez miesiąc oddawali głosy w konkursie. Po miesięcznym głosowaniu i ogłoszeniu zwycięzców w konkursie na 206 szkół startujących z całej Polski zajęliśmy 20 miejsce.

        Ta inicjatywa pokazała wielką determinację, chęci oraz potrzebę budowy wielofunkcyjnego boiska sportowego , które będzie służyło uczniom i mieszkańcom Czeszowa . W październiku 2012 roku przez szkołę został przygotowany i złożony kolejny wniosek do Gminy Zawonia o budowę wielofunkcyjnego boiska sportowego. Następnie sprawy przyjęły szybki obrót i w czerwcu 2013 roku na festynie szkolnym wójt Gminy Zawonia Robert Borczyk ogłosił, że jeszcze w obecnym roku powstanie przy szkole nowe boisko sportowe. Ta wyczekiwana przez wszystkich wiadomość została przyjęta bardzo entuzjastycznie . Prace budowlane rozpoczęły się w dniu bardzo znaczącym, bo 14 października 2013r. w Dniu Edukacji Narodowej, znanym jako  ,,Dzień nauczyciela’’.

       Prace budowlane prowadzone były przez firmę SODEX . Techniczny odbiór boiska odbył się  w dniu 23.12.2013. Już od nowego roku kalendarzowego na boisku sportowym prowadzone są lekcje wychowania fizycznego oraz zajęcia SKS.

      Nowe boisko sportowe w sposób znaczący podnosi standard bazy sportowej i będzie areną zmagań sportowych uczniów naszej szkoły oraz miejscem, w którym będą krzyżowały się emocje, sport, sukcesy oraz dobra zabawa.

        W najbliższych planach jest także budowa infrastruktury sportowej wokół boiska – skoczni w dal, rzutni do pchnięcia kulą, wykonanie piłko chwytów za bramkami, chodników, ławeczek oraz zagospodarowanie przestrzeni wokół boiska.

                                                                                                                                                                                           Zapraszamy!  

                                                                                                                                                                                         Krzysztof Siwik

 

 

19 lut, 2014

Skomentuj