ROZŚPIEWANY CZESZÓW 2017

             Piątek 6 stycznia 2017r. Czeszów – dzień słoneczny, ale mroźny, pod nogami skrzypi śnieg, drogi oblodzone, a w Niezłym Młynie gorąca, przyjazna atmosfera! Po raz  szósty odbył się tu POWIATOWY PRZEGLĄD KOLĘD „ROZŚPIEWANY CZESZÓW 2017″.

            Przybyłych gości: widzów, słuchaczy, śpiewaków, muzyków, w tym Wójt Gminy Zawonia – Agnieszkę Werstę kolędowo powitały  AleBabki z Czeszowa – gospodynie imprezy i kapela Dyszel. Oficjalnego otwarcia dokonała  prezes Lokalna Grupa Działania  Kraina Wzgórz Trzebnickich Katarzyna Jarczewska i prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Mieszkańców Czeszowa Pro Futuro Bożena Cieleń. Oba wymienione stowarzyszenia zorganizowały przegląd.

            Został on uświetniony przez  kapelę Dyszel ze Żmigrodu, chór Vox Domini z Prusic, 5-letnią Karolinkę Sokołowską, Kwartet Gitarowy z Państwowej Szkoły Muzycznej z Oleśnicy, 14-letnią Małgosię Szymkiewicz, zespół ludowy Strzeszowianki ze Strzeszowa, zespół muzyczno-wokalny Mozaika ze Skarszyna, chór Atena z Obornik Śląskich, Scholę z Czeszowa i AleBabki z Czeszowa.

            Każdy z zepołów wykonał trzy kolędy, z których żadna nie powtarzała się. Świadczy to o bogactwie  polskich kolęd i staraniach wykonawców, by prezentacje były wyjątkowe. I takie były!

            Przegląd zakończyły podziękowania i życzenia wyśpiewane i zagrane przez  AleBabki i Dyszel oraz finałowy „Znak pokoju” wykonany wspólnie przez wszystkich uczestników imprezy, w tym przez publiczność, która była bardzo aktywna. Kolędowała w przerwach między występami zespołów. Tworzyło to prawdziwie serdeczny nastrój. Podkreślała to prowadząca przegląd dziennikarka Polskiego Radia Wrocław Małgorzata Majeran – Kokot. Zwróciła też uwagę na to, że każda gmina powiatu trzebnickiego była reprezentowana, więc ta impreza krzewi tradycje bożonarodzeniowe i idee współpracy i integracji mieszkańców powiatu, łączy ich, umożliwia spotkanie osób o różnych talentach.

11 sty, 2017

Skomentuj