VIII Powiatowy Przegląd Kolęd ” Rozśpiewany Czeszów 2019″

6 stycznia 2019 roku wszystkie drogi prowadziły do Czeszowa i doprowadziły około 300 mieszkańców powiatu trzebnickiego do Niezłego Młyna na VIII Powiatowy Przegląd Kolęd „Rozśpiewany Czeszów 2019″. Wzięły w nim udział grupy śpiewacze o różnym charakterze: AleBabki z Czeszowa – gospodynie tego wydarzenia, Załoga Niezłego Młyna z właścicielem Bogdanem Ludkowskim w roli kolędników, Strzeszowianki, chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku  „Tęcza” z Trzebnicy, Pierstniczanie, Głębowiczanie, Sekcja Biesiadna UTW „Atena” z Obornik Śląskich Czerwony Kwiatek,Tacy Sami; oraz młode solistki – mieszkanki gminy Zawonia: Karolinka Sokołowska, Karolina Wójcik, Karolina Wesołowska, Małgorzata Szymkiewicz. Wykonawcy stworzyli przyjazną, ciepłą atmosferę, spotęgowaną kolędami zaśpiewanymi przez publiczność. Wszystkich połączyła magia świąt Bożego Narodzenia, Dobra Nowina i związana z nią Nadzieja – tak nam wszystkim potrzebna w naszych niespokojnych czasach.

Czeszów – jak zwykle – był rozśpiewany, ale też gościnny: wszyscy uczestnicy, artyści i goście zostali zaproszeni na kawę i zimową herbatę z przepysznym ciastem – wypiekiem czeszowianek.

Gorące podziękowania należą się  władzom samorządowym: Starostwu Powiatowemu w Trzebnicy i Gminie Zawonia oraz Lokalmej Grupie Działania Kraina Wzgórz Trzebnickich za sfinansowanie działań i ich docenianie, właścicielom Niezłego Młyna – Państwu Iwonie i Bogdanowi Ludkowskim za udostępnienie obiektu i gościnność, Stowarzyszeniu Pro Futuro i AleBabkom za zorganizowanie przeglądu, paniom i panom, miszkańcom i mieszkankom powiatu trzebnickiego za włączenie się w różny sposób w prace przygotowawcze, w tym za upieczenie ciast,  Pawłowi Łaczmańskiemu za wykonanie statuetek, harcerzom za ich wręczanie, prowadzącej przegląd pani Małgosi Majeran – Kokot za to, że nas lubi, bo przyjeżdża, prowadzi przegląd i tworzy jego serdeczną atmosferę, wszystkim za wsparcie, życzliwość, dobre słowa.

To już VIII przegląd kolęd w Czeszowie. Ma on swoich odbiorców: artystów – amatorów i liczną publiczność. Jego charakter powiatowy też ma swoją wymowę – jest okazją do spotkania i integracji mieszkańców powiatu trzebnickiego, umożliwia wzajenmne poznawanie się i poznawanie Ziemi Trzebnickiej.

21 sty, 2019

Skomentuj