AleBabki w Rudzie Żmigrodzkiej.

      W dniu 15 września 2012 roku w Rudzie Żmigrodzkiej odbyły się po raz piąty, a po raz pierwszy w  gminie Żmigród Powiatowe Dni Kultury Regionalnej.

     Podczas imprezy można było wysłuchać zespołów z całego powiatu. Na scenie zaprezentowały się takie zespoły jak: Strupinianie, Szymanowianie, AleBabki, The Colors, Etnovo, Come Back oraz występ grupy tanecznej Aplauz oraz Marżoretek z Trzebnicy. Nie zabrakło również gwiazd znanych z programów telewizyjnych: Eweliny Lisowskiej oraz Estery Wrony. Gwiazdą wieczoru był Kamil Bednarek, który zgromadził liczną publiczność.

     Uczestnicy imprezy mogli zapoznać się z ofertą wystawców, którzy promowali swoją działalność i wytwory.  Nie zabrakło również punktów gastronomicznych oraz  atrakcji dla dzieci.

    AleBabki z Czeszowa wystąpiły jako reprezentantki gminy Zawonia. Zaśpiewały specjalnie przygotowane piosenki ludowe. Akompaniował im pan Jan Łobocki z Sań.

     Panie weszły na scenę i zaśpiewały jak z nut. Stwierdziły potem, że poszło im tak lekko, łatwo i szybko, że mogły jeszcze pośpiewać. Dodam, że było też przyjemnie, bo przyjemnie jest słuchać komplementy. Pani Mariola Blecharczyk z Wiszni z niedowierzaniem przyjęła do wiadomości, że spotykamy się i mamy próby raz w tygodniu. Z niedowierzaniem, bo wysłuchała nas w nowym repertuarze bardzo dobrze i z pozytywną energią wykonanym.

     Źródłem tej energii była nasza praca z panem Bogdanem Sykiem. Dostałyśmy od niego piosenki i cenne uwagi dotyczące występowania na scenie. Dzieli on się chętnie z innymi wiedzą i doświadczeniem. Ci inni jednak bywają zazdrośni, że nie tylko i wyłącznie z nimi. Panie z Rudy, które nas słyszały, były niezadowolone z tego, że Bodzio dał nam ich piosenkę.  No cóż, piosenki są NASZE: ich i nasze. Jednak rozumiemy żal tych pań. A piosenki i tak nie znają granic!

14 paź, 2012

Skomentuj