Dlaczego „Teraz Czeszów”???!!!

     O tym, że mieszkańcy Czeszowa są aktywni, wiadomo nie od dziś. Jest ich wielu, więc działają w mniejszych grupach, a jak trzeba – skrzykują się i wspierają w realizowaniu różnych inicjatyw. Istniejące podziały są naturalne: ze względu na zainteresowania, zajęcie, wiek, stopień sformalizowania grupy, obszar działania… Nie wykluczają one współpracy, wręcz przeciwnie, bo cały urok i bogactwo tkwi w różnorodności. Dlatego AleBabki śpiewają na wszystkich imprezach w Czeszowie, a dziewczyny z ZUMBY tańczą, panie pieką ciasta, panowie (też harcerze i strażacy) dbają o szczegóły techniczne, szkoła wspiera organizacyjnie itd., itd.

     Nowym wyrazem tej różnorodności są strony Czeszowa w internecie. Najstarsza to „Czeszów: cudowne miejsce” połączona z profilem na facebooku, prowadzona od stycznia 2010r. przez panie: Bożenę Cieleń i Wiesławę Wawrzyniak. Bywalcy i czytelnicy tej strony znają ją i cenią za działania kszałtujące postawy obywatelskie i budujące tożsamość mieszkańców naszej wsi.

     Kolejny „Czeszów” to „Czeszów” na facebooku, wcześniej „Czeszów: znane miejsce”. Nie wiem, kto założył ten profil, ale od samego początku szukał dla niego administratora. Na tę rolę zgłosiła się pani Elżbieta Michta. Widać jej wpływ na „kulturalne” treści tego profilu.

     Najmłodszy „Czeszów” to „Teraz Czeszów” na facebooku, najmłodszy i najbardziej tajemniczy. Nie wiemy o nim nic, poza nazwą i grupą znajomych: tych z Czeszowa i spoza Czeszowa.

     Znajomi „Teraz Czeszów”! Przyłączyliście się do tego profilu, więc wyjaśnijcie, proszę, co teraz? dlaczego Czeszów teraz? Uchylcie rąbka tajemnicy! A może zrobimy coś razem teraz i później… A może wspólnie jedną stronę… Nie, nie, nie… Przecież bogactwo różnorodności! Byle jasno i jawnie!

26 lis, 2014

Skomentuj